Hakkımızda

slide1

Zeki Plastik 1972 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda, Türkiye ilaç ambalajı sektöründeki insan sağlığına zararlı, hijyenik olmaktan uzak pamuk tüketimini ortadan kaldırma çabasıyla, spiralli kapak üretimi yapmış ve ilaç kutularında spiralli kapak tüketiminin yaygınlaşmasını sağlamıştır.
İlaç ambalajlarındaki başarısı bu kadarla sınırlı olmayan Zeki Plastik, aynı yıllarda damlalık ve şurup kaşıklarının doğru ölçeklerde üretilmesi konularında da öncü firma olmuştur.
Zeki Plastik, 1980’lerde de teknolojisi ve tecrübesi doğrultusunda, diyabetik tatlandırıcılar için otomatik tablet düşürücü kutular üretmiştir.
İlaç ambalajları üretimiyle, yorucu ancak değerli bir maceraya atılan Zeki Plastik, gıda, otomotiv ve promosyon ambalajları ve diğer ürünlerinin üretiminde de söz sahibi bir firma kimliğindedir.
Ürün yelpazesini her geçen gün biraz daha genişleten Zeki Plastik, 100’ün üzerinde farklı ürünle, plastik enjeksiyon bölümüyle, 1000 metrekare kapalı alanıyla, 40 personeliyle, PLC’li plastik enjeksiyon makinleriyle, CNC tezgahlarıyla ve tecrübeli yapısında barındırmayı başardığı genç ruhuyla müşterilerine hizmet vermektedir.
Zeki Plastik Ambalaj ve Kalıp Sanayii Ürünleri:

İlaç Ambalajları ve diğer ürünler
– Tatlandırıcı ambalajı
– Damlalık
– İlaç kapakları
– Kadeh
– Kaşık
– Şişe
– Tıpa
Gıda Ambalajları ve diğer ürünler
– Konserve kapakları
– Tuzluk kapakları
– Kavanoz Kapakları
– Su Pompaları
Otomotiv Ürünleri
Promosyon Ürünleri
Kozmetik Kapakları ve diğer Kozmetik Ürünleri
***
Yeni teknolojilerin takibi ve teknoloji güncellemeleri yapılarak, öncelikle kalıphane bölümü desteklenmektedir. Kalıp tasarımları ve ürün tasarımları tamamen bilgisayar ortamında hazırlanmaktadır.
Küreselleşen dünyada müşteri odaklılığın ve kurumsallığın önemini kavrayan, yinelenen değil yenilenen piyasa şartlarına adaptasyonda hızlı davranabilen ve ilkeli tavrı ile güven veren bir yapıya sahip Zeki Plastik, ülkesine sağladığı katma değeri artırmak için ihracatı öncelikli hedefleri arasında kabul eder. İç piyasada ise teknolojik yetersizlikten dolayı üretilemeyen ürünleri geçmişte de olduğu gibi sektöre kazandırmayı hedeflemektedir.
Zeki Plastik kendi sektörüne uzlaşmacı bir tavırla yaklaşarak, teknoloji ve bilgisini paylaşmayı kendisine ilke edinmiştir. Bilginin paylaştıkça çoğaldığı anlayışı ile personeline eğitmen bir tavır sergileyerek, sektöre nice nitelikli insan yetiştirmiştir. “Genç insanlarla çalışma ve onlara güvenme” ilkesini ilk kuşaktan miras alan ZEKİ PLASTİK; şirketlerin, genç ve has beyinlere akıtılacak bilgi birikimi ve sahip olunan insan sermayesi ile büyüyebileceğine inanmaktadır.